Strony internetowe Word Press

Co to jest Word Press?

Szanowni Państwo, word press to największy i najpopularniejszy system CMS ( Content Management System – system zarządzania treścią ), używany do tworzenia stron internetowych. Jego architektura opiera się na kontrolerze, który przekierowuje wszystkie żądania niestatycznych identyfikatorów URI do pojedynczego pliku PHP, ten zaś analizuje identyfikator URI i identyfikuje stronę docelową. Pozwala to na obsługę bardziej czytelnych dla człowieka adresów podstron (permalinków).

W pierwotnej wersji został on stworzony dla blogów, lecz mino wszystko coraz częściej jest używany jako CMS, do stawiania zwykłych stron internetowych, stron firmowych, całych serwisów www jak również sklepów internetowych.

Dużą jego zaletą jest prostota i intuicyjność, nawet osoby kompletnie nie znające się na pisaniu kodu, szybko opanują podstawy jego obsługi. WordPress jest genialny, szybki i prosty !

Silnik WordPressa jest rozwijany przez setki programistów z całego świata, oraz tysiące freelancerów, web developerów itd, codziennie tworzy się nowe szablony oraz wtyczki do WP, których są już tysiące. Ponad 100 milionów użytkowników wybrało WordPressa do zaprezentowania „siebie” w internecie.

Opublikowane  przez W3Tech wyniki pokazują, że WordPress po prostu nie ma dziś żadnych rywali, jeśli chodzi o konkurencję.

Ranking CMS 2018 Tworzenie stron internetowych word press, strona na wordpresie

Dlaczego warto wybrać Word Press?

Liczba możliwych konfiguracji i zastosowań jest ogromna, wspomaga ją bardzo liczna ilość wtyczek, a także szablonów.Wiele dodatków możemy uzyskać za darmo ! Platforma stale się rozwija, proponuje coraz to nowsze, bardzo nowoczesne zastosowania. Setki programistów czuwają nad dostosowaniem do zmieniających się wymogów W3C odnośnie optymalizacji kodu.

Zalety Word Pressa

WordPress ma bardzo wiele zalet, jeśli chodzi o pozycjonowanie i widoczność stron, opartych na nim, w wyszukiwarkach. Dostępne są wtyczki, które w łatwy sposób pozwalają na modyfikację meta tagów i zarządzanie pojawianiem się treści w wyszukiwarkach. Linkowanie wewnętrzne  nie stanowi żadnego problemu, tak jak utworzenie mapy strony XML czy przyjaznych bezpośrednich odnośników. Istnieje bardzo wiele dodatków pozwalających monitorować SEO

Zaplecze strony jest przygotowany tak, aby nawet osoba, która nie zna się na języku html czy php, mogła po nie wielkim przeszkoleniu poradzić sobie z obsługą własnej strony.

Polecam serdecznie do przetestowania i tworzenia stron zgodnych z najnowszymi standardami SEO.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *